Çamlıca Mah. 145. Cad. No.10/4 Yenimahalle/Ankara
tren

Ekoloji Ünitesi Otomatik Yıkamalı

Anasayfa » Ekoloji Ünitesi Otomatik Yıkamalı

Otomatik Yıkamalı Ekoloji Ünitesi

EKOLOJİ ÜNİTESİ OTOMATİK YIKAMALI BAKIM GEREKTİRMEYEN ELEKTROSTATİK FİLTRELİ

Elektrostatik filtreli ekoloji ünitesi

Otomatik yıkamalı ekoloji ünitesi elektrostatik filtre, aktif karbon filtre ve egzoz fanından oluşan komple bir cihazdır. Otomatik yıkama sistemi ile donatıldığında elektrostatik filtreleriniz her akşam otomatik olarak yıkanır. Bu sayede elektrostatik filtre verimi yüksek kalır. Aynı zamanda filtre üzerinde ve kabin içerisinde yağ birikmediği için yangın riskiniz de azalır. Elektrostatik filtre temizliği için ayırmanız gereken gereken zaman ve masraf çok ciddi oranda azalır. Elektrostatik filtrenin verimi sürekli yüksek kaldığı için aktif karbon filtre ömrü de uzar.

10 yılı geçen saha tecrübemiz göstermiştir ki; otomatik yıkama sistemi olmayan elektrostatik filtreler hiç bir zaman ve kesinlikle verimli işletilemiyor. Restoran egzoz hatlarında çıkan yangınların çoğu da elektrostatik filtre üzerinde ve kabin içerisinde toplanmış yağlardan kaynaklanıyor.

Ekoloji ünitelerinde bulunması gereken elektrostatik filtreler, düşük elektrik tüketimleri ve tekrar tekrar yıkanabilmeleri nedeniyle davlumbaz egzozunu filtrelemek için en iyi tercihtir. Kirlendiklerinde verimleri düşer. Duman ve yağ kaçırmaya başlarlar. Karbon filtre, fan, motor, kanal, ısı geri kazanım sistemi tamamen yağ ve is içinde kalır. Elektrostatik filtre otomatik yıkama sistemimiz işletmenin ihtiyacına göre işletmeye özel üretilir. Minimum deterjan ve su tüketimiyle elektrostatik filtre veriminizi her an en yüksek noktada tutar. İşletme giderlerinizde ve ekipman ömürlerinde ciddi tasarruf sağlar.

Ekoloji ünitelerimiz için geliştirmiş olduğumuz otomasyon sistemimiz sayesinde cihaz arızaları ve ayarları 7″ LCD ekran üzerinden kolaylıkla ayarlanır. Bu ekran paslanmaz çelik bir pano üzerindedir. Ekoloji ünitesi otomasyon sistemimiz sıcaklığa bağlı fan hız kontrolü de yapar. Sıcaklığa bağlı fan hız kontrolü manuel fan hız kontrolüne oranla fan tüketiminde %57 tasarruf sağlar. 

Elektrostatik filtreli, çift cidarlı santral yapısında otomatik yıkamalı ekoloji ünitesidir.

Elektrostatik Filtre Ve Otomatik Yıkama Sistemi Özellikleri:

– Alüminyum filtre petekleri.

– 9 iyonizer ile maksimum verim.

– Piyasadaki en geniş kesit alanı, en düşük hava geçiş hızı. 44 x 51 cm.

– Piyasadaki en uzun kollektör plakaları, en geniş kollektör alanı. 14 m2.

– 2.500 m3/h ile 32.000 m3/h aralığında debiler için kullanılan farklı kombinasyonlarda hücreden oluşan otomatik yıkamalı elektrostatik filtreli modeller.

– 0,75 kW – 22 kW güç aralığında frekans konvertörü opsiyonel kontrol paneli.

Otomatik Kontrol Özellikleri:

Kontrol panosu otomatik yıkama püskürtme ünitesi yakınına, kumanda paneli mutfakta kolay ulaşılabilecek bir noktaya montaj edilmelidir.

– Püskürtme ünitesi filtre girişine monte edilmelidir.

– Kontrol panosu fırın boyalı DKP sactan imaldir, h:90 cm, g:60 cm, d:30 cm ölçülerindedir. 

– Mutfağa montajı yapılan opsiyonel kumanda paneli paslanmaz çelik sactan imaldir, h:25 cm, g:30 cm, d:12 cm ölçülerindedir. 

– 7″ dokunmatik ekran her türlü sistem fonksiyonu takip ve kontrol eder. Arızalar alarm olarak ekrana gelir.

– Hafif, orta, ağır ve çok ağır modlarında mutfak ihtiyacına göre seçilecek çalışma modları vardır. Opsiyonel kumanda panosu işletmenin ihtiyaçlarına göre otomatik yıkama sistemini sonsuz varyasyonla, tam esneklikte ayarlar. 

– Çalışma modlarına ve kapasiteye göre 50 lt’den başlayan sıcak su ve 0,5 lt’den başlayan temizleyici kimyasal tüketimi vardır.

– Seçilen çalışma moduna göre yıkama süresi 30 dk ile 150 dk arasında sürer.

– Temizleyici kimyasal kontrol panosu dışında duracaktır.

– Temiz sıcak su tesisatı ve pis su gider tesisatı montajdan önce müşteri tarafından hazırlanmalıdır.

– Mutfak ihtiyacına göre çalışma günleri ve saatleri ayarlanabilir. Sistem haftanın belli günleri, belli saatlerde çalışır.

– Boylerinizden yeterli sıcaklıkta su gelmesi durumunda bu sıcak su direk kullanılır. Boylerinizden gelen su sıcaklığı 50 C nin altına düştüğü durumlarda devreye giren toplam 1,5 kW gücünde elektrikli ısıtıcı vardır.

– Sistemin çalışması için gerekli minimum şebeke basıncı 3 bar dır. Maksimum çalışma basıncı 8 bar dır.

– Fan hız kontrolü mutfağa montajı yapılan paslanmaz çelik opsiyonel kumanda paneli üzerinden yapılır. Bir süre sonra sistem kullanıcının belirlediği şartlarda otomatik fan hızı kontrolüne geçer.

– Otomatik yıkama sistemi ve hız kontrol sistemi arıza yaptığında filtreler ve fan, filtre yanına montajı yapılan kontrol panosu üzerinden manuel çalıştırılabilir.

Otomatik Yıkamayla İlgili Kontrol Özellikleri:

– Kontrol edilen ve arızaları dışarı verilen sistem parametreleri:
1- Düşük şebeke basıncı
2- Yüksek şebeke basıncı
3- Düşük su sıcaklığı
4- Ana selenoid arızası
5- Dozaj pompası arızası
6- Temizleme kimyasalı bitti ikazı
7- Tali selenoid arızası
8- Filtre çalışıyor bilgisi.
10- Filtre arızası
11- Fan motoru arızası

– Yukarıda listelenen tüm arızaları ve ilaveten anlık fan hızını ve anlık fan tüketimini kW olarak mutfakta bulunan kumanda paneli gösterir.

– Opsiyonel olan dokunmatik panel tüm arızaları ve sistem paremetlerini açıkça gösterir. Haftalık çalışma programları yapılmasına izin verir. Egzoz hava sıcaklığını takip eder. Egzoz sıcaklığına göre yangın riski azaltıcı ve filtre verimi yükseltici senaryoları sürekli aktif tutar.

– Tüm elektrostatik filtrelerin ve karbon filtrelerin çalışma limiti olan 40 C sıcaklık ve %70 bağıl nem oranına göre maksimum verimde çalışmayı otomatik olarak sağlar.

– Drenaj hattı bir yağ seperatörüne bağlanmalıdır.

Ekoloji üniteleriyle ilgili daha geniş bilgiye ASHRAE sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Otomatik yıkamalı elektrostatik filtre hakkında daha fazla bilgili ürün sayfamızda bulabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: